محل تبلیغات شما

سال هاست مردم کوفهرا مردمی بی وفا ، عهد شکن و سست پیمان می نامیم. در فرهنگ ادبیات محاوره ای یانوشته هایمان آنان را نکوهش کرده ، انحطاط فکری و عدم پشتیبانی مردم این دیار رادر قالب گفته ، ضرب المثل و گاه شعر بیان می کنیم. ضرب المثل عربی : الکوفی لایوفی ( کوفی وفا ندارد)  یا شعر معروففارسی:

اهل کوفه همه پیمانشکنند     خود نمک خوار و نمک دان شکنند

از آن جمله است . حتیدر مواقعی تند تر و عمومی تر بی وفایی و عدم پایبندی به پیمان دوستی اهالی کوفه رابه صورت شعاری همه گیر و ی به کل مردم این خطه تعمیم داده و فریاد می زنیم مااهل کوفه نیستیم، امام تنها بماند.

آیا به راستی مردمکوفه بی وفا بودند؟؟؟ ایا می شود اکثریت مردم یک شهر را ثابت قدم ،فداکار ، یامتزل و دو دل خطاب کرد؟ آیا صرف قرار گرفتن در جغرافیای یک شهر می تواند خصوصیاتاخلاقی خاصی را به مردم ان دیار منتقل کند ؟ آیا علم جامعه شناسی و مردم شناسی ،امروز این موضوع را تایید می کند؟

واقعیت این است کهبررسی دقیق در روحیات و اخلاق جوامع انسانی و تحولاتی که در طول تاریخ در ملت هایگوناگون به وجود آمده نشان می دهد که روح ملت ها  دارای حالتی یک نواخت و غیر قابل تغییر نیست.بلکه طبیعت انسان انعطاف پذیر است و بسته به نوع تربیت، محیط و خصوصیات ژنتیک قابلتغییر است به طوری که در شرایطی گوناگون می توان همه گونه تحولات علمی ، اخلاقی،ی و . را در آنان به وجود آورد.

شواهدی تاریخی نشانمی دهد که علی (ع) با همین مردم کوفه در جنگ جمل بر نیروهای عایشه و طلحه و زبیرپیروز شد ! و با مشارکت کوفیان در جنگ صفین تا آستانه ی پیروزی قطعی پیش رفت! وباز با یاری و حضور مردم کوفه در جنگ نهروان نیروهای متعصب خوارج را در هم کوبید! وهمین مردمی که امروز آنان را به بی وفایی متهم می کنیم در آغاز جنگ جمل با این جملاتستود و مورد تغییر قرار داد:

مردم کوفه: شما دردوستی با پیغمبر و اهل بیت او از همه ی عرب محکم تر هستید. و من بعد از خدا به شمااطمینان و اعتماد کردم و به سوی شما آمدم .(ارشاد ص 1) و پس از جنگ با شادی وخرسندی مردم کوفه را که موفق شده بودند دشمن را مغلوب کنند اینگونه تحسین نموده ودعایشان می کند.

آفرین بر شما خداونداز جانب خاندان پیامبر بهترین پاداش را به شما مردم بدهد که دعوت مرا اجابتکردید(نهج البلاغه ،نامه ی 2)

امام حسین نیز گاهیمردم کوفه را اینگونه مورد عنایت و تمجید خود قرار میدهد:

از خدا خواستم کهبرای ما خیر و موفقیت پیش آورد و بزرگترین پاداش را به شما مردم بدهد که زحمتکشیدید تا خلافت اسلامی را به مرکز اصلی خود بازگردانید(ارشاد، ص20) و گاه آنها راسخت نکوهش می کند و می گوید: مرگ بر شما جمعیت! ( لهوف ،ص85)

آیا این تناقض نیست؟پاسخ آسان است: ممکن است مردمی در شرایط خاصی از روی حقیقت و خلوص آماده ی فداکاریباشند و همین مردم یا بعضی از آنان در شرایط دیگری با غلبه ی ترس ،ضعف بر آنان وعدم اگاهی وایمان یا دنیا دوستی باعث به ثمر نرسیدن اهداف نهضتی گردند.

عامل پشت کردن و سستیمردم کوفه (نه همه ی مردم آن) همان سه عنصری بود که ذکر شد .ترس از حکومت ، ضعفاعتقادی، و دنیا دوستی! سه اصلی که ممکن است در برهه های مختلف در طول تاریخ ما رااز یاری حق و مساعدت مظلوم باز دارد . راستی اگر شما در محرم سال 61 هجری در کوفهزندگی می کردید، جزو کدام گروه بودید؟ لطفا به راحتی پاسخ ندهید. خوب فکر کنید.مواضع فکری و اعتقادی گذشته و حال خود را در نظر گرفته و میزان پایبندی شخصی وفردی خود را به مبانی اعتقادی و شخصیتی مورد بررسی قرار دهید . ببینید چقدر حاضربوده اید یا حاضرید در دفاع از حقی سیلی خورده و لطمه ببینید!؟ یا از موقعیتی چشمپوشیده و گذشت کنید و آخر اینکه چقدر قدرت تمیز حق از باطل را دارید؟ من که خودمرا بررسی کردم به هیچ وجه نمره ی قبولی نیاوردم! یعنی رفوزه شدم با کمی خوشبینیدیدم ممکن است در سپاه یزید قرار نمی گرفتم اما اینکه در سپاه امام هم باشم، قطعاتردید دارم. و زمانی هم که در خدمت امام نباشی، فرقی نمی کند کجا باشی. در صفنماز یا. خوب شد من آن موقع نبودم!

واینك خیانت دوباره مردم عراق

ترسوترین مردم دنیا عراقیها هستند

خائنترین مردم دنیا عراقیها هستند

عراق با این مردم هیچ وقت روی خوش نخواهد دید

به گزارش پایگاه 598 به نقل از شبکه خبر، محمد البوعاج از سران قبایل موصل که این روزها به همراه عده ای از قبایل با تکفیریها اعلام جنگ کرده است، گفت: تروریستهای تکفیری ۳۱ افسر عراقی را که با آنها بیعت کرده بودند، در موصل اعدام کردند.

وی افزود: این افسران جزو اهالی موصل هستند و سعی کردند با تکفیریها همکاری کنند اما به رغم این همکاری، تروریستهای تکفیری آنها را اعدام کردند.

تروریست های تکفیری شنبه گذشته چهار پزشک زن را در موصل به قتل رساندند. این پزشکان با معالجه تروریست های تکفیری مخالفت کرده بودند.

شماری از شیوخ خائن قبایل فلوجه و گرمه عراق با ابوبکر بغدادی، خلیفه خودخوانده گروهک تروریستی داعش بیعت کردند.
در این جلسه شیوخ قبایل دو منطقه فلوجه و گرمه واقع در استان الانبار عراق طی بیانیه‌ای مشترک، بیعت با داعش را پذیرفتند.قبایل خائن عراقی با هدف مبارزه با ارتش و نیروهای مردمی عراق از داعش درخواست سلاح کرده‌اند.

نیروهای داعش با حضور در نشست سران قبایل، یک اسیر کرد را به مناسبت این مراسم ننگین اعدام کردند!
خیانت شماری از سران و شیوخ قبائل عراقی با داعش طی یکسال اخیر یکی از عوامل اصلی پیشروی این گروهک در خاک عراق و انجام جنایات ضد بشری بوده است.

بیعت شیوخ خائن عراقی با داعش + عکس‎

برای دیدن گزارش کامل بر روی تصویر فوق کلیک کنید

بازسازی یك امپراطوری بزرگ

گلدان سفالی ولنتاین

روابط ایران واسرائیل

مردم ,کوفه ,، ,ی ,جنگ ,عراق ,مردم کوفه ,را به ,را در ,کوفه را ,و عدم

مشخصات

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

مدیر اجرایی صنعت حمل و نقل ریلی webdotira tiocoterde tiomapipi تدریس خصوصی آنتی ویروس نیوز دانلود کارتون رایگان دلنوشتها blotimelach فروش تکی و عمده لباس زنانه